”Certina DS Action Diver 38mm C032.807.11.051.00” has been added to your cart.


Betala direkt, senare eller dela upp.
✓ 30 Dagar öppetköp ✓ Auktoriserad butik
Lerumsurmakeriet är auktoriserad återförsäljare av det märket & lämnar alltid minst 2 års garanti på alla armbandsur och 1 års garanti på väckarur / väggur. Alla klockor skickas i originalask med kvitto och taggar.
Ställ en fråga
Certina DS-7 Quartz C043.410.33.051.00
6.290,00kr
EAN: 7612307154923Availability: Kan restnoteras | Leveranstid 4-12 vardagar max
Modell
C043.410.33.051.00
Kategorier Certina, Certina DS -7, HerrKlockor
Taggar Certina, Herrklockor, Safirglas, Svart tavla
- Beskrivning
- Varumärke
Beskrivning
Certina DS-7 Quartz C043.410.33.051.00
| Tillverkare | Certina |
| Dam / Herr | Herrklocka |
| Urtavla | Svart |
| Glas | Antireflexbehandlat Safirglas |
| Diameter | 39 mm |
| Tjocklek | 9.72 mm |
| Boett | Rostfritt stål |
| Boett färg | Svart |
| Armband | Rostfritt stål |
| Armband färg | Svart |
| Armbands bredd | 21 mm |
| Vattentät | Ja |
| Klassifikation | 10 Bar – 100m |
| Urverk | Analog Quartzverk |
| Kaliber | F06.412 |
| Datum | Ja |














